Tisk článku

Chirurgie zřídí nadstandardní pokoje

20. července 2020, Kyjov


Pro zpříjemnění pobytu na nemocničním lůžku se na kyjovské chirurgii začaly tři stávající pokoje upravovat na nadstandardní. Určeny budou primárně pacientům s kratší dobou hospitalizace. Lidé by jich mohli využívat už v průběhu září.

„Tři jednolůžkové pokoje nabídnou především soukromí a vlastní sociální zázemí. Po dohodě s klientem bude možné přidat druhé lůžko. Televize či Wi-Fi připojení je samozřejmostí. V průběhu roku budou pokoje dovybaveny ještě ledničkou,“ upřesňuje primář chirurgie Jozef Andel.

Jeden den pobytu vyjde na 500,-Kč. Objednání bude nutné s  časovým předstihem v řádu dnů až týdnů - pokoje totiž využijí i pacienti s vybranými diagnózami hospitalizovaní na ORL. Zájemci mající zákrok naplánovaný na podzimní měsíce se už teď mohou hlásit na tel. 518 601 502.

Chirurgické oddělení v současnosti čítá na 67 lůžek, zpravidla po dvou na každém pokoji, a 8 lůžek na jednotce intenzivní péče. Průměrný počet hospitalizovaných pacientů se pohybuje mezi 2500 a 3000 během
jednoho roku.

Nadstandardní pokoje v Nemocnici Kyjov jsou momentálně k dispozici na gynekologicko-porodnickém oddělení, dětském odd., urologii a rehabilitaci.


Mgr. Filip Zdražil
tiskový mluvčí Nemocnice Kyjov
mob.: +420 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz