Tisk článku

Ambulance chronických ran


Tisková zpráva

Ambulance chronických ran: Špičkové pracoviště v Nemocnici Kyjov

Kyjov 12. června 2024 – Ambulance chronických ran v Nemocnici Kyjov patří mezi významná pracoviště v regionu, která poskytují specializovanou péči o pacienty s nehojícími se ranami. Díky profesionálnímu týmu a moderním metodám se tato ambulance stala vyhledávaným místem pro léčbu chronických ran.

Ambulance je otevřena v pondělí, úterý, středu a pátek od 6:00 do 14:30 hod. Vždy je nutné se předem objednat, aby byla zajištěna co nejlepší péče a dostatečný čas pro každého pacienta. Ambulance poskytuje odbornou péči zaměřenou na léčbu chronických ran pomocí různých metod, jako je například vlhké hojení ran nebo podtlakové hojení ran. Tyto techniky umožňují efektivní a rychlejší hojení, což výrazně zlepšuje kvalitu života pacientů. Na ambulanci se mohou obracet všichni pacienti, kteří trpí nehojícími se chronickými ranami. Není potřeba žádné doporučení od lékaře, což usnadňuje přístup k péči. Ambulance není určena pro pacienty s kožními alergiemi, vyrážkami nebo neotevřenými kožními projevy.

Komplexní péče a vzdělávání

Pacienti se mimo jiné také učí, jak o rány správně pečovat v domácím prostředí. Všeobecná sestra Lenka Musilová, která ambulanci vede, má speciální certifikaci a pravidelně se vzdělává, aby mohla poskytovat nejnovější a nejefektivnější metody léčby. Současně vede kurzy hojení ran pro mladé lékaře, sestry z ambulancí a oddělení nejen z Nemocnice Kyjov, ale i z dalších nemocnic. Před časem sklidila velký úspěch se svou přednáškou na II. ročníku kurzu "Hojení ran od A do Z" v Brně, kde prezentovala různé způsoby hojení ran a své zkušenosti v tomto oboru.

Kde nás najdete a kontakt
Ambulance chronických ran se nachází ve budově A2, vedle kantýny, s vchodem u vrátnice. Navštěvovat ji můžete dle doporučení nebo podle aktuálního stavu vaší rány. Pro objednání a další informace můžete kontaktovat Lenku Musilovou na telefonu 518 601 939.

Pro další informace a dotazy:
Veronika Hollerová, tisková mluvčí
hollerova.veronika@nemkyj.cz
777 908 294
www.nemkyj.cz