Alternativní metody a bonding tatínků

Kyjovská porodnice vstupuje do nového roku s plánem být ještě přátelštější porodnicí, otevřenou požadavkům moderních rodiček. Lékaři i další zdravotnický personál klade důraz na bezpečí maminek a jejich novorozených miminek, upřednostňuje rodinnou atmosféru.
„Ošetřování miminek probíhá nově vždy hned vedle matky, děti nejsou nikam odnášeny na měření nebo vážení. Novinkou je umožnění těsného kontaktu miminka s tatínkem, může být aplikován tzv. bonding,“ vyjádřil MUDr. Pavel Kostka, primář Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Kyjov.
Kyjovská porodnice drží stabilní výsledky, co se týká požadavků na personál i technické zabezpečení.
„Císařským řezem byl ukončeno 136 porodů, v tom drží naše porodnice dlouhodobý trend výrazně odlišný od celostátního průměru, který je mnohem vyšší. Už několikátým rokem v řadě pokračuje trend snižování počtu nástřihů hráze, počet stále klesá, což je hlavně zásluhou našich zkušených porodních asistentek. Významně více porodů bylo odvedeno s pomocí epidurální analgesie, tedy s použitím toho nejmodernějšího a nejúčinnějšího, co můžeme dnes rodičce nabídnout k omezení porodních bolestí,“ zrekapituloval uplynulý rok primář.
Za rok 2022 se v porodnici Nemocnice Kyjov narodilo přesně 700 dětí, z toho 360 chlapečků a 340 holčiček. Bylo odvedeno 698 porodů, u dvou maminek se narodila dvojčata. Maminky, které si porodnici vybraly, volí Kyjov proto, že tady najdou alternativní metody v péči o rodící ženu, možnost využití aromaterapie, bylinné napářky hráze nebo rehabilitace, ale především rodinnou atmosféru.

Kyjov 23_01_05

Veronika Hollerová