Tisk článku

Aktuality z porodnice

Předporodní kurzy

Vše, co potřebujete vědět o porodu, kojení a péči o dítě. Pokračujeme dalšími termíny předporodních kurzů. Předporodní kurz je ZDARMA

 • Pro maminky a jejich doprovod (tatínky, babičky, podporu...)
 • Rezervace T: 518 601 410 (Kyjov)

PŘIPOJTE SE K NÁM!

Předporodní kurzy v Kyjově

3., 10. a 15. 4.
15., 22. a 27. 5.
5., 12. a 17. 6.

https://itvs24.cz/kyjov/magazin-kyjov-13-1-2024


Fyzioterapie v porodnictví

Tým porodních asistentek, lékařů a fyzioterapeutů naší porodnice poctila svou návštěvou úžasná a legendární Mgr. Marika Bajerová - fyzioterapeutka zabývající se vybranými stavy v gynekologii a porodnictví.
Během intenzivního celodenního školení se s námi podělila o cenné poznatky ohledně funkčních procesů a souvislostí probíhajících při porodu z pohledu fyzioterapie. Zabývali jsme se zdánlivými "drobnostmi", které ovšem mohou mít velký dopad na průběh porodu.
Naučili jsme se mj. pracovat s různými polohami v průběhu I. a II. doby porodní, jakožto prevencí i možným řešením nepostupujícího porodu.
Mgr. Marika Bajerová nám předala mnoho zajímavých informací, rad a postřehů i z jiných oblastí širokého spektra gynekologické fyzioterapie a porodnictví obecně. Školení bylo velmi obohacující co do informací a neslo se v příjemné a přátelské atmosféře.
Velmi děkujeme za ochotu za námi přijet a dělit se o cenné zkušenosti. Snad nejvíce děkujeme za vřelý a partnerský přístup a skvěle strávený čas. Budeme se moc těšit na další setkání na kurzech, konferencích a dalších vzdělávacích akcích.
8. 12. 2023
15891


Video z porodnice - prožijte s námi jedinečnou cestu!

Jsme nadšení, že vám můžeme představit naše nové video, které vás zavede do naší porodnice. Pojďte nahlédnout na to, co se děje před samotným porodem, jak probíhá přivítání a co můžete očekávat během tohoto důležitého okamžiku.
Naším cílem je vytvořit pro vás a vaši rodinu příjemné prostředí během tohoto výjimečného okamžiku. Chceme vám ukázat, že každý krok na této cestě má svůj význam a že se o vás postaráme s láskou a péčí.
Ve videu nechybí autentické záběry z porodnice, abyste si mohli udělat představu o tom, jaká atmosféra u nás panuje.
Děkujeme mamince (oběma rodičům) za spolupráci při natáčení!

https://youtu.be/9K9LxyLqz_M
15825


Předporodní kurzy v Kyjově a Veselí nad Moravou

Vše, co potřebujete vědět o porodu, kojení a péči o dítě.  Nemocnice Kyjov, příspěvková organizace pokračuje dalšími termíny předporodních kurzů, které jsou ZDARMA.

 • Pro maminky a jejich doprovod (tatínky, babičky, podporu...)
 • Místo konání Porodnice Nemocnice Kyjov a Veselí nad Moravou
 • Rezervace T: 518 601 410 (Kyjov), 518 601 416 (Veselí nad Moravou)
      PŘIPOJTE SE K NÁM!
15822
15824
15823


Inovativní péče o dítě s NEDOVAKEM v porodnici Nemocnice Kyjov!

Rádi bychom sdíleli něco úžasného, co jsme objevili v oblasti péče o novorozence – NEDOVAK! Co to vlastně je? Jedná se o nádherný způsob, jak propojit miminko a maminku nejen fyzicky, ale i emocionálně.  Je to téměř magický způsob, jak maminka může poskytnout svému dítěti jedinečný tělesný kontakt a péči. Jednoduše si na sebe oblékne speciální „triko (šátek)“, které jí umožňuje přiložit miminko k hrudníku, vytvářejíc tak kůži na kůži kontakt, který je důležitý pro zvýšení citového pouta a vývoje dítěte.
Výhody pro maminku:
Intimita: maminka se může cítit pohodlně a zachovat si intimní prostor i ve společnosti ostatních rodičů.
Přirozenost: pocit, jako by miminko bylo v náručí, je zde stále.
Bezprostřední kontakt: možnost neustálého tělesného spojení s dítětem i při každodenních aktivitách.
Výhody pro miminko:
Kůže na kůži: bezprostřední kontakt zvyšuje pocit bezpečí a pohody pro dítě.
Podpora vývoje: kůže na kůži kontakt je spojován s lepším nástupem laktace, regulací tělesné teploty a posílením vazby mezi dítětem a rodičem.

NEDOVAK může obohatit zážitek z péče o novorozence. Je to nádherný způsob, jak se maminka může cítit pohodlně a MIMINKO bezpečně.


15511


Předporodní kurzy v Kyjově a Veselí nad Moravou

Vše, co potřebujete vědět o porodu, kojení a péči o dítě.  Nemocnice Kyjov, příspěvková organizace pokračuje dalšími termíny předporodních kurzů, které jsou ZDARMA.

 • Pro maminky a jejich doprovod (tatínky, babičky, podporu...)
 • Místo konání Porodnice Nemocnice Kyjov a Veselí nad Moravou
 • Rezervace T: 518 601 410 (Kyjov), 518 601 416 (Veselí nad Moravou)

      PŘIPOJTE SE K NÁM!
15505

15506


3 pilíře podpory kojení v nemocnici Kyjov

Kojení je láska
Neslouží pouze jako obživa, ale také podporuje vznik citového pouta mezi matkou a dítětem, nese s sebou spoustu zdravotních benefitů, je přínosem pro celou společnost. Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte a poté v kombinaci s komplementární výživou (příkrmy) do 2 let či dle potřeb dítěte.
Pro dobrý start laktace, což je poměrně složitý fyziologický děj, je důležitá podpora budoucí maminky již v období těhotenství a dále i po porodu. Jako důležitou vnímáme maximální podporu bondingu, tzn. kontaktu kůže na kůži, a to i při porodu císařským řezem, a časné přiložení k prsu.

V naší nemocnici máme vypracovaný „systém 3 pilířů podpory kojení“.

 • Předporodní kurzy pořádané Gynekologickým oddělením, pod taktovkou laktační poradkyně Šárky Perlíkové, Dis., kde se maminky a někdy také tatínci dozví podrobnosti ohledně porodu, praktické informace, jak se připravit na příchod miminka, ale i co je důležité pro rozvoj laktace a dlouhodobého kojení.
 • Laktační poradenství po porodu zaštiťují certifikované laktační poradkyně z novorozeneckého oddělení ve spolupráci s paní Perlíkovu. Vše probíhá individuálně dle potřeb každé maminky a jejího děťátka.
 • Nově je možné navštívit naši laktační poradnu v neonatologické ambulanci, která je vybavena i k těmto účelům. Laktační poradenství zde probíhá bezplatně a mohou nás navštívit i maminky, které rodily v jiných porodnicích. Zde se na Vás těší MUDr. Tereza Zlámalová.

Laktační poradna po telefonické domluvě tel: 518 601 320

Předporodní kurzy ve Veselí nad Moravou

Nemocnice Kyjov pořádá PŘEDPORODNÍ KURZY
KDE: Veselí nad Moravou, Adresa setkání těhotných maminek: U Polikliniky 1290, budova D, Veselí nad Moravou

TERMÍNY:
1. KURZ 21. 6. 2023 12.30-14.00 hod.
Vše, co potřebujete vědět o porodu, kdy kam, nabídka služeb, tlumení bolesti

2. KURZ 28. 6. 2023  12.30-14.00  hod.
Kojení a péče o dítě

Rezervace do kurzů v pracovní dny 9.00-12.00 hod. na tel.: 518 601 416
15478

 

 

Focení miminka v porodnici Nemocnice Kyjov

Snažíte se najít způsob, jak si zachovat jedinečné a nezapomenutelné okamžiky z porodu svého dítěte? Máme pro Vás skvělou novinku!

15391

Cvičení v těhotenství

Chcete si ulehčit porod? Přijďte si zacvičit!
Každé pondělí od 14.30 hod.
Kde: Rehabilitační oddělení (pavilon C, vchod C4)

Cvičení je zaměřeno na správné držení těla, na oblasti pohybového aparátu, které trpí změnami v těhotenství a přípravu porodu.

S sebou: cvičební úbor, ručník, přezůvky, nutné doporučení lékaře.
Cena cvičení v těhotenství 80,- Kč.

Objednat se můžete na RHB odd. v Kyjově na tel. čísle 518 601 563
15364


Předporodní kurzy ve Veselí nad Moravou

Nemocnice Kyjov pořádá PŘEDPORODNÍ KURZY
KDE: Veselí nad Moravou, Adresa setkání těhotných maminek: U Polikliniky 1290, budova D, Veselí nad Moravou

TERMÍNY:
1. KURZ 22. 3. 2023 12.30-14.00 hod.
Vše, co potřebujete vědět o porodu, kdy kam, nabídka služeb, tlumení bolesti

2. KURZ 29. 3. 2023  12.30-14.00  hod.
Kojení a péče o dítě

Rezervace do kurzů v pracovní dny 9.00-12.00 hod. na tel.: 518 601 416
15194


Porodnice Kyjov rozdává maminkám pleny zdarma

Kyjov 23_02_07
Pleny jsou neodmyslitelnou součástí výbavičky pro každé novorozené miminko. S péčí o právě narozené děti od února pomáhá i porodnice Nemocnice Kyjov. Každá maminka, která tady přivede na svět svého potomka, dostane do výbavy jako dárek balík plen na celý měsíc zdarma. Že je to dárek k nezaplacení, o tom ví každá zkušená matka.
„Velmi mě to překvapilo, vůbec jsem nečekala takovou nadílku. Hlavně dnes, kdy všechno zdražuje. Jsme moc rádi za takový skvělý dárek. Porodnici Kyjov jsem si vybrala, protože jsem slyšela samou chválu a líbí se mi, že je taková rodinná,“ vyjádřila spokojenost paní Andrea, která na svět přivedla prvorozeného syna.
Rodinná porodnice v srdci Slovácka se rozhodla maminkám po porodu nadělit překvapení nejen v podobě dětských plen. Z porodnice odchází s balíčkem vhodné novorozenecké kosmetiky a produktů, které mohou testovat v pohodlí domova. Dárky věnovaly firmy a organizace, s nimiž porodnice spolupracuje, jako například Nadace Nedoklubko.
Péče odborníků z pediatrie, gynekologie a porodnictví se projevuje i tak, že maminky v Kyjově rodí opakovaně.

„Vytváříme pohodové rodinné a zároveň bezpečné prostředí pro budoucí maminky a jejich novorozená miminka, a to s maximálním důrazem na jejich individualitu. V současné době usilujeme o rozšíření předporodní a poporodní péče,“ uvedla lékařka Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Kyjov MUDr. Veronika Svätá s tím, že o detaily se podělí v následujících týdnech.

Akce ukončena k 31. 7. 2023

15192Nadstandard pro novorozená miminka - nová ambulance

Kyjov 23_01_19
Odhalit u novorozenců případné vrozené vady a co nejdříve zahájit léčbu, i to je jeden z důvodů vyšetření, která absolvují právě narozené děti v kyjovské porodnici. Některá jsou standardní, jiná provádí kyjovská porodnice nad rámec běžných.
„Preventivní screeningové ultrazvukové vyšetření centrálního nervového systému a ledvin není povinné, na rozdíl například od vyšetření kyčlí. Vyšetříme takto všechny novorozence, kteří projdou naší porodnicí,“ popisuje právě jedno z nadstandardních vyšetření lékařka Helena Černá. Objednat své děti mohou i maminky, které miminko přivedly na svět v jiné porodnici nebo v případě ambulantního porodu, kdy maminka odchází z porodnice domů dříve.
Děti jsou vyšetřovány v nové moderní ambulanci, která bude od února sloužit i pro rizikové novorozence a kojence, u kterých je nutné sledovat další vývoj. Ambulance bude také místem, kam si maminky mohou přijít pro radu za laktační poradkyní.
Novorozenci tady dále absolvují preventivní vyšetření vrozeného vykloubení kyčelního kloubu.
„Nejzávažnější je vykloubení kyčelního kloubu, vrozená luxace a pak jsou mírnější stupně, dysplazie, kdy kyčelní kloub není dobře vyvinut. Díky včas zahájené léčbě může poměrně rychle dojít k vyléčení, je to prevence, abychom nemuseli sahat k drastičtějším řešením jako operace,“ popisuje ortoped MUDr. Libor Černý vyšetření, které je standardem v Kyjově od devadesátých let.

Potřebujete u Vašeho novorozence konzultovat vyšetření nebo se objednat? Spojte se s námi!
Tel.: 518 601 320 (novorozenecké oddělení Nemocnice Kyjov)

Dětští pacienti budou vyšetřováni novým UZV přístrojem

Kyjov 23_01_17

Ultrazvuk pro vyšetřování dětských pacientů mohou nyní nově využívat lékaři na dětském oddělení Nemocnice Kyjov. Moderní UZV přístroj bude velkým pomocníkem, umožní vyšetření provádět přímo na oddělení bez nutnosti přesunu dítěte na oddělení radiologie. Obrovskou výhodou je, že lékař může provádět vyšetření přímo u lůžka pacienta.
„Nový ultrazvukový přístroj je určen k vyšetřování dětských pacientů všech věkových skupin. Nejčastěji bude využíván lékařem endokrinologické ambulance k odhalení patologie štítné žlázy u pacientů dispenzarizovaných pro poruchy štítné žlázy,“ uvedla MUDr. Kamila Kotyková, lékařka pověřená vedením dětského oddělení.  Nemocnici přístroj za téměř milion korun věnoval Pavel Holešínský prostřednictvím své Nadace Socrates.
„Pomůže odhalit mimo jiné také patologie vylučovacího systému, patologie štítných žláz, pomůže v diferenciální diagnostice problémů zažívacího traktu, současně poslouží například i k vyšetření ultrazvuku mozku po úrazech hlavy u dětí do 1 roku,“ popsala rozmanité využití nového přístroje MUDr. Kotyková.
Nadace poskytla kyjovské nemocnici dar opakovaně. V případě dětského oddělení to byly v minulosti například speciální postýlky pro pacienty dětské jednotky intenzivní péče nebo další ultrazvukový přístroj. V roce 2022 šla podpora stran nadace pro změnu na kožní oddělení nebo rehabilitaci Nemocnice Kyjov.

Porodnice Nemocnice Kyjov nabízí tejpování v těhotenství a po porodu, které provádí proškolená porodní asistentka.

Kyjov 12. 1. 2023

Tejpování ovlivňuje lymfatický a krevní průtok, podporuje svalovou aktivaci, uvolnění, nebo regeneraci a urychluje proces hojení. Na problematickou část se nalepí pružná bavlněná páska, která pracuje okamžitě, 24 hodin denně.

 • Tejpy jsou hypoalergenní, voděodolné a prodyšné. Dají se aplikovat téměř na celé tělo, vydrží až pět dnů, a to i přes sprchování a běžné denní aktivity.
 • Tejpování v těhotenství poskytuje podporu pro rostoucí bříško a zmírňuje bolesti v dolní části zad a břišní oblasti.
 • Páska dokáže rozložit váhu bříška tak, aby minimalizovala únavu a pocit těžkosti, zpevní také páteř, uleví bedrům a podpoří správné držení těla.
 • Po porodu pomůže tejpování k rychlejšímu zavinování dělohy, při potížích s diastázou (rozestupem břišních svalů), nebo kojení.
 • Podpoří i hojení jizvy po císařském řezu.

Kdy není tejpování vhodné?

 • V případě extrémně citlivé nebo podrážděné pokožky
 • Při silných ekzémech
 • Pokud znaménka výrazně přesahují povrch kůže
 • Při vysokých teplotách a horečkách
 • Na vystouplé křečové žíly

  Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme!
  1. Tejpování pro podporu zavinování dělohy po porodu k rychlejšímu návratu do původního stavu bříška jako před porodem.
  2. Tejpování jako péče o diastázu (rozestoupené břišní svaly) před porodem i po porodu.
  3. Tejpování beder pro úlevu od bolesti před porodem i po porodu.
  4. Cross tejp jizvy po císařském řezu pro podporu hojení a citlivosti v oblasti jizvy a prevence keloidu.

O tejpování více v reportáži, foto z natáčení:

https://itvs24.cz/kyjov/magazin-kyjov-10-9-2022 

14732

Alternativní metody a bonding tatínků

Kyjov 23_01_05
Kyjovská porodnice vstupuje do nového roku s plánem být ještě přátelštější porodnicí, otevřenou požadavkům moderních rodiček. Lékaři i další zdravotnický personál klade důraz na bezpečí maminek a jejich novorozených miminek, upřednostňuje rodinnou atmosféru.
„Ošetřování miminek probíhá nově vždy hned vedle matky, děti nejsou nikam odnášeny na měření nebo vážení. Novinkou je umožnění těsného kontaktu miminka s tatínkem, může být aplikován tzv. bonding,“ vyjádřil MUDr. Pavel Kostka, primář Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Kyjov.
Kyjovská porodnice drží stabilní výsledky, co se týká požadavků na personál i technické zabezpečení.
„Císařským řezem byl ukončeno 136 porodů, v tom drží naše porodnice dlouhodobý trend výrazně odlišný od celostátního průměru, který je mnohem vyšší. Už několikátým rokem v řadě pokračuje trend snižování počtu nástřihů hráze, počet stále klesá, což je hlavně zásluhou našich zkušených porodních asistentek. Významně více porodů bylo odvedeno s pomocí epidurální analgesie, tedy s použitím toho nejmodernějšího a nejúčinnějšího, co můžeme dnes rodičce nabídnout k omezení porodních bolestí,“ zrekapituloval uplynulý rok primář.
Za rok 2022 se v porodnici Nemocnice Kyjov narodilo přesně 700 dětí, z toho 360 chlapečků a 340 holčiček. Bylo odvedeno 698 porodů, u dvou maminek se narodila dvojčata. Maminky, které si porodnici vybraly, volí Kyjov proto, že tady najdou alternativní metody v péči o rodící ženu, možnost využití aromaterapie, bylinné napářky hráze nebo rehabilitace, ale především rodinnou atmosféru.
Photo by Jill Sauve on Unsplash

15019


Předporodní kurzy kyjovské porodnice

Kyjov 22_11_04
Porodnice Nemocnice Kyjov dlouhodobě pořádá PŘEDPORODNÍ KURZY pro nastávající maminky. Jedná se vždy o tři setkání, která na sebe navazují.
“Po absolvování prvního kurzu budou maminky vědět, co si s sebou zabalit a kdy je ta správná chvíle vyrazit do porodnice. Poznají první, druhou a třetí dobu porodní i obvyklý postup v případě nutného císařského řezu či vyvolávaného porodu,” vysvětluje Jana Pekajová, staniční porodní asistentka. Pokud to provoz porodních sálů a porodního oddělení, stejně jako epidemiologická opatření umožní, je možná si na konci kurzu prohlédnout sály i oddělení.
I druhý KURZ KOJENÍ je sestaven na základě dlouholetých zkušeností kyjovské porodnice a jeho obsah je pravidelně aktualizován podle nejnovějších studií a trendů.
“Věnujeme se polohám a správnému přisátí dítěte, jak v prvních dnech, tak během celé délky kojení. Hovoříme o důležitosti kontaktu kůže na kůži, o stravě kojící ženy, o frekvenci kojení. Ukážeme si, jak poznat, že miminko pije správně. Seznámíme se s postupy při řešení nejčastějších problémů, se kterými se maminka při kojení může setkat,” upřesnila porodní asistentka.
Poslední, třetí kurz, navazuje na informace z předchozích setkání. “Projdeme si celým porodním procesem, vysvětlíme si práci s bolestí u porodu, vyzkoušíme různé porodní polohy a budeme se věnovat roli doprovázející osoby u porodu,” uzavírá Pekajová s tím, že jde mimo jiné o předání znalostí s porody a s následnou péčí o miminko.

        Možnost konzultace po předchozí telefonické domluvě ohledně termínu
        dopoledne na T: 518 601 410
        Kontaktní osoba: staniční porodní asistentka porodnice Jana Pekajová.
        Konzultace jsou vždy individuální.
        Vítáni jsou oba rodiče.
14776 

MUDr. Pavel Kostka novým primářem gynekologicko-porodnického pracoviště v Kyjově

Kyjov 1. 11. 2022
Bezmála 20 let jako lékař gynekologicko-porodnického oddělení působí v Kyjově MUDr. Pavel Kostka. Od 1. listopadu 2022 se stane šéfem primariátu, který tvoří v současné době 11 lékařů a desítky dalších zdravotníků. Absolvent Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně se ve své práci zaměřuje především na prenatální diagnostiku, porodnictví a ambulantní péči.
MUDr. Kostka přináší vizi, v níž se chce společně s kolegy zaměřit především na komunikaci mezi zdravotníky a klientkami a lepší spolupráci zdejšího oddělení s ambulantními lékaři.
„Musím velmi ocenit kyjovské pracoviště a jeho tým za stabilitu. Náš tým je kompaktní, můžeme se na sebe spolehnout, a to je pro výkon této profese nesmírně důležité. Důvěra je v porodnictví zásadní, je křehká a její budování a udržování je běh na dlouhou trať, je bez konce a věřím, že se nám bude dařit tento úkol zvládat,“ vyjádřil nový primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Kyjov MUDr. Pavel Kostka s tím, že přednost zdejší porodnice je v rodinné atmosféře.

Porod musí být především bezpečný
V kyjovské porodnici do konce října 2022 přišlo na svět přibližně 600 dětí. Ve srovnání s předešlými lety je to méně. Návrat rodiček by podle primáře mohla pozitivně ovlivnit plánovaná rekonstrukce celého pavilonu.
„Porodnictví se vyvíjí, rodičky mají z pochopitelných důvodů vyšší nároky a jejich požadavky se porodnice musí snažit dohánět. Je to jako v každém jiném oboru, i ten náš se postupem let výrazně změnil. Porodnice se otevřely, přítomnost otců u porodu je automatická, přichází jiné alternativy pro rodičky,“ popsal Kostka a zdůraznil, že i v Kyjově se chtějí zaměřit na osobnější přístup k budoucím maminkám.

„Může to být například v péči porodních asistentek, uvítali bychom spolupráci i s terénními porodními asistentkami. V případě porodu vedeného v porodnici ale musí být zajištěna v první řadě jeho bezpečnost,“ zdůrazňuje Kostka. Nahradí stávajícího primáře Júliuse Marušku, který byl ve vedení zdejšího pracoviště 13 let.
14773

Aromaterapie v péči o maminky i novorozené děti

10. října 2022
V průběhu těhotenství i po porodu může být velkým pomocníkem maminek aromaterapie. Nové informace z této oblasti načerpali i zaměstnanci Gynekologicko-porodnického oddělení a Novorozeneckého oddělení Nemocnice Kyjov.
Průvodcem aromaterapií během těhotenství, porodu a po porodu byla zástupkyně firmy Nobilis Tilia, která zdravotnický personál seznámila s produktovou řadou určenou právě cílové skupině – maminkám a jejich dětem. Na vlastní kůži si vyzkoušeli dané produkty, které firma přináší budoucím rodičkám.
„V rámci těhotenství jsme se zaměřili na problematiku nevolnosti, tvrdnutí bříška, křečových žil a dalších potíží. Velmi důležitá je i prevence nástřihu pomocí masážního oleje. Seznámili jsme se s vonnými oleji pro první a druhou dobu porodní, éterickými oleji vhodnými do vany, k uvolňujícím masážím a do aroma difuzéru,“ popsala možnosti aromaterapie v porodnictví Jana Pekajová, staniční sestra, která se s maminkami setkává přímo na porodním sále v Kyjově.
V období šestinedělí mohou maminky využít sprchové gely, zklidňující gely na hráz, oleje vhodné při involuci dělohy, péči o prsy a podporu při kojení. V případě, že maminka podstoupí císařský řez, má možnost použít oleje pro regeneraci jizvy.
„Neméně důležitá je i péče o novorozence – jejich pokožku, mytí a koupel, mazání po koupeli a šetrné ošetření zadečku,“ doplňuje Pekajová s tím, že přednáška byla nejen zajímavá, ale i voňavá a zmíněné produkty budou právě na tomto oddělní v péči o maminky a novorozence využívat. Na porodních sálech v Kyjově využívají různé relaxační metody a pomůcky, jednou z nich může být právě aromaterapie.

https://www.nemkyj.cz/gynekologicko-porodnicke-oddeleni
https://www.nemkyj.cz/porodnice-kyjov

14734

Porodnice Nemocnice Kyjov nabízí tejpování v těhotenství a po porodu, které provádí proškolená porodní asistentka.

Kyjov 10. 9. 2022
Tejpování ovlivňuje lymfatický a krevní průtok, podporuje svalovou aktivaci, uvolnění, nebo regeneraci a urychluje proces hojení. Na problematickou část se nalepí pružná bavlněná páska, která pracuje okamžitě, 24 hodin denně.

 • Tejpy jsou hypoalergenní, voděodolné a prodyšné. Dají se aplikovat téměř na celé tělo, vydrží až pět dnů, a to i přes sprchování a běžné denní aktivity.
 • Tejpování v těhotenství poskytuje podporu pro rostoucí bříško a zmírňuje bolesti v dolní části zad a břišní oblasti.
 • Páska dokáže rozložit váhu bříška tak, aby minimalizovala únavu a pocit těžkosti, zpevní také páteř, uleví bedrům a podpoří správné držení těla.
 • Po porodu pomůže tejpování k rychlejšímu zavinování dělohy, při potížích s diastázou (rozestupem břišních svalů), nebo kojení.
 • Podpoří i hojení jizvy po císařském řezu.

Kdy není tejpování vhodné?

 • V případě extrémně citlivé nebo podrážděné pokožky
 • Při silných ekzémech
 • Pokud znaménka výrazně přesahují povrch kůže
 • Při vysokých teplotách a horečkách
 • Na vystouplé křečové žíly

O tejpování více v reportáži, foto z natáčení:

https://itvs24.cz/kyjov/magazin-kyjov-10-9-2022 


14732


Těhotné ženy, které mají doporučení na ambulanci porodního sálu, se objednají telefonicky na tel. č. 518 601 415 na určitou hodinu k vyšetření. Snažíme se eliminovat zvýšenou koncentraci lidí v čekárně.
   
Pořádáme předporodní kurzy s přímými účastníky na oddělení. Pro rezervaci volejte tel. č. 518 601 410, sraz účastníků je vždy před oddělením.
      


14733                                                                                                                                                      

                       

Nemocnice Kyjov,
příspěvková organizace
Strážovská 1247/22
697 01 Kyjov

tel.: 518 601 111
fax: 518 614 176

IČ: 00226912
DIČ: CZ00226912
ID schránky: dj2k6kr

EU