Tisk článku

Movember v Nemocnici Kyjov


TISKOVÁ ZPRÁVA

Movember: Nemocnice Kyjov zve muže na preventivní akci – bezplatné vyšetření prostaty

Kyjov, 5. října 2023 – Nemocnice Kyjov a oddělení klinické biochemie v letošním roce zopakují preventivní akci – bezplatné vyšetření prostaty formou odběru krve. Tato akce je zaměřena na včasné odhalení příznaků rakoviny prostaty. Včasný záchyt může znamenat výrazný rozdíl mezi úspěšnou léčbou a závažnými komplikacemi. Muži se k odběrům mohou dostavit bez předchozího objednání od 1. do 16. listopadu.
Rakovina prostaty je jedním z nejběžnějších typů rakoviny u mužů a včasná diagnostika má klíčový význam pro zlepšení výsledků léčby.
„Preventivní vyšetření prostaty může odhalit příznaky této nemoci v raných stádiích, což umožňuje rychlé a efektivní zahájení léčby. Postačí provést základní odběr krve. Výsledky zašleme poštou i s doporučením dalšího postupu,“ zdůrazňuje Ing. Rostislav Kotrla, primář oddělení klinické biochemie Nemocnice Kyjov.
"Chceme dát našim pacientům možnost získat důležité informace o svém zdraví. Včasná diagnostika rakoviny prostaty může zachránit životy, a to je náš cíl," doplnil MUDr. Jiří Vyhnal, ředitel Nemocnice Kyjov. V uplynulých letech byl zájem o tuto akci mezi muži zdejšího regionu víc než velký. Odběry budou letos probíhat od 1. do 16. listopadu v čase 8.00—14.00 hod. V minulosti o preventivní akci projevila zájem více než tisícovka mužů.

Připojte se k nám v listopadu a využijte této jedinečné příležitosti pro své zdraví. Společně můžeme bojovat proti rakovině prostaty a zajistit, že prožijeme dlouhý a zdravý život.

Hlavní informace o akci:

  • Kdy: 1.—16. listopadu 2023
  • Kde: Nemocnice Kyjov, Oddělení klinické biochemie
  • Co: Bezplatné vyšetření prostaty pro muže všech věkových skupin, výsledky poštou
  • Jak: Bez předchozího objednání, stačí přijít v pracovní dny od 8.00 do 14.00 hod.

Společně bojujeme za zdraví mužů!

Kontakt pro média:
Veronika Hollerová, tisková mluvčí
hollerova.veronika@nemkyj.cz
777 908 294
www.nemkyj.cz

15828

15827