XI. ročník konference "Den Florence Nightingale

XI. ročník konference "Den Florence Nightingale": Křehký pacient – křehký zdravotník

Kyjov, 31. 1. 2024 – Nemocnice Kyjov v těchto dnech finišuje přípravy na jednu z nejvýznamnějších aktivit pro letošní rok. Vrcholí přípravy XI. ročníku konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky a lékaře, která nese název "Den Florence Nightingale". Konference se bude konat pojedenácté a zaměří se na aktuální téma "Křehký pacient – křehký zdravotník". Zdravotníci, ale i lékaři do Kyjova přijedou ve středu 28. února 2024.
Letošní konference se věnuje křehkosti pacientů a jejímu dopadu na práci zdravotnických profesionálů. Přináší diskusi a sdílení informací o péči o ty nejzranitelnější pacienty a podporuje výměnu zkušeností mezi nelékařskými zdravotnickými pracovníky a lékaři.
Náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Mgr. Veronika Neničková je hlavní organizátorkou letošního ročníku. S mnohaletou zkušeností v oblasti zdravotnictví a péči o pacienty se Mgr. Neničková podílela na organizaci předchozích úspěšných ročníků konference "Den Florence Nightingale".
„Křehký pacient je pojem, který zdravotnictvím rezonuje a v odborných kruzích je diskutován. Takový pacient je velmi náročný. Nesmíme ale zapomínat, že o ne pečujeme my, zdravotníci a naše možnosti jsou omezené. Jako zdravotníci do péče dáváme i kus sama sebe a nemůžeme dopustit, aby nás to zlomilo. Proto jsme rádi, že můžeme opět uspořádat konferenci, která spojuje a podporuje naše zdravotnické profesionály ve sdílení znalostí a zkušeností. Téma křehkosti pacientů je klíčové a těšíme se na obohacující diskusi a přínosné přednášky,“ vysvětlila Mgr. Veronika Neničková.
„Rád bych vyjádřil nejen svou plnou podporu této konferenci, ale také uznání a ocenění pro všechny sestry a zdravotnické pracovníky, kteří dennodenně pracují v náročném prostředí našich nemocnic. Jejich péči a profesionalitu nelze nikdy dostatečně ocenit. Těší mě, že konference věnuje pozornost tomuto náročnému povolání a poskytuje prostor pro sdílení neocenitelných zkušeností,“ doplnil MUDr. Jiří Vyhnal, ředitel Nemocnice Kyjov.
Letošní konference představí řadu zajímavých hostů s tématy přímá péče o pacienta, paliativní péče nebo transplantační program. Téma věnující se křehkosti zdravotnických pracovníků přiveze v přednášce sexuoložka Doc. MUDr. Laura Janáčková. Zajímavý bude i doprovodný program věnovaný péči o kůži a pleť, nutričním doplňkům nebo možnosti vyzkoušet si simulátor stáří.

Pro více informací o konferenci navštivte:

Pro další informace a dotazy kontaktujte:
Veronika Hollerová, tisková mluvčí
hollerova.veronika@nemkyj.cz