Ježíšek naděloval i v kyjovské nemocnici

Vánoce byly štědré i v Nemocnici Kyjov. Na dětské oddělení dorazilo hned několik pytlů plných Kiwanis panenek. Nenápadné hračky z bílé látky jsou určeny k tomu, aby jim děti barevnými fixami domalovaly obličej. Z hraček se tak stávají kamarádky, které malým pacientům pomáhají překonat stres a bolesti. Panenky do kyjovské nemocnice už čtrnáct let dodávají zástupci Kiwanis klubu Slováko.
Paní Uherková z občanského sdružení Nedoklubko zase přivezla spoustu dárků pro rodiče dětí, které se narodily předčasně. Jedná se o háčkované chobotničky, ponožky, nebo třeba čepice. Praktické věci, které jistě potěší, budeme v úhledných dárkových balíčcích rozdávat maminkám. Zástupkyně Nedoklubka přivezla i cereální tyčinky speciálně vyrobené pro kojící matky.
Pod stromeček si dětské oddělení nadělilo také velké množství lůžkovin. Zakoupilo je za třicet tisíc, které letos darem získalo od dobrovolných hasičů z obce Louka.
Moc děkujeme všem nezištným dárcům, z jejich štědrosti mají prospěch především naši pacienti.

11908

11909