Hotovost už není potřeba, řidiči nově zaparkují i pomocí platební karty

7. ledna 2020

Na přání návštěvníků Nemocnice Kyjov přibyl k parkovacímu automatu u hlavního odstavného parkoviště platební terminál. Parkovné tak je nově možné uhradit prostřednictvím platební karty.

Jedná se o komfortní bezkontaktní systém. Navíc jednoduchý a manipulaci tak s přehledem zvládnou všichni držitelé platebních karet. V případě potřeby je připravena pomoct obsluha nedaleké vrátnice.
Nemocnice se ale potýká s nedostatkem parkovacích míst, přestože v polovině roku 2018 bylo parkoviště pro veřejnost rozšířeno o dalších 55 stání. V současnosti zde zaparkuje až 178 vozidel, i tak bývá parkoviště občas plné.

Cena za parkovné zůstává neměnná a činí 40,-Kč bez ohledu na délku parkování.
Krom toho je možné zaparkovat přímo v areálu nemocnice, kde mohou řidiči během první půlhodiny stát zdarma. Taky tato místa ale zpravidla bývají zaplněna. „Nemocnice připravuje kompletní rekonstrukci komunikací uvnitř areálu a součástí projektu je i rozšíření stávajícího počtu parkovacích míst. S ohledem na předpokládaná dopravní omezení by stavební práce probíhaly po etapách. Termín realizace zatím neznáme,“ doplňuje ředitel Nemocnice Kyjov Lubomír Wenzl.

Mob.: +420 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz