Jako z vody. V Nemocnici Kyjov během několika dní vyrostla nová lékárna

6. září 2017, Kyjov

Jako z vody. V Nemocnici Kyjov během několika dní vyrostla nová lékárna

Návštěvníky kyjovské nemocnice možná v uplynulých dnech překvapila zbrusu nová budova, která během jediného dne vyrostla vedle hlavního vjezdu do areálu. Jedná se o novou lékárnu, která by měla kromě moderního zázemí nabídnout taky rozšířenou otevírací dobu. V plánu je i lékárenská pohotovost, která teď na Hodonínsku zajištěna není.

Lékárna začne sloužit v průběhu října. Realizaci urychlila technologie výstavby - jedná se totiž o montovanou stavbu. Základní skelet vznikl už ve výrobní hale a v nemocnici se tak pracuje už jen na terénních úpravách a interiérech. „Vevnitř je třeba položit pouze dlažby a ostatní podlahovinu, dokončují se elektroinstalace. Následně budeme navážet nábytek,“ upřesnil provozně-technický náměstek Bronislav Klečka a dodal, že pro montovanou budovu se kyjovská nemocnice rozhodla proto, aby byla stavba rychle hotova a neomezovala ostatní provoz v areálu.
„Máme lékárnu na jednom konci, a proto jsme chtěli i jednu hned na začátku u hlavního vjezdu. Nová provozovna bude bezbariérová, poskytne pohodlné parkování hned před budovou. Tržba z prodeje léků bude využita na modernizaci areálu a nákup nových přístrojů, tedy ve prospěch pacientů,“ uvedla ředitelka nemocnice Danuše Křiváková. Jen pro představu - stávající veřejná lékárna Nemocnice Kyjov vygenerovala za poslední čtyři roky zisk přesahující dvacet milionů korun. Za tyto peníze vedení nakoupilo čtyři nové sanitky, zmodernizovalo část přístrojového vybavení a zrekonstruovalo oddělení nukleární medicíny.
„Velkým benefitem nové lékárny bude taky rozšíření otevírací doby a v blízké budoucnosti plánujeme i pohotovostní službu. Ta totiž v regionu akutně chybí,“ dodala ředitelka. Nejbližší dosažitelná lékárenská pohotovost, kterou by pacienti z Hodonínska mohli navštívit i o svátcích a víkendech, je až v Brně.

mob.: +420 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz