Den otevřených dveří 7. září 2013

V sobotu 7. září 2013 se uskutečnil v naší nemocnici Den otevřených dveří. Návštěvníkům se ve 13 hodin otevřely dveře na většině pracovištích, a  tak si nejeden návštěvník mohl nechat změřit tlak a hladinu cukru, vyšetřit kožní znaménka, poradit se v oblasti cévních onemocnění, shlédnout ukázky léčebné rehabilitace, nechat se vyšetřit ultrazvukem atd.
Každé oddělení mělo připravenou svou prezentaci,  a tak jste se mohli zeptat opravdu na cokoliv. Na očkování, poradit se a ochutnat přípravky v oblasti výživy, ochutnat dětskou stravu, vyzkoušet si resuscitaci apod. Nechyběly ukázky různých  historických pomůcek .....
Úzkou spolupráci naší nemocnice se složkami záchranného systému Jihomoravského kraje vyjadřovala účast posádek  Zdravotnické záchranné služby JMK, Policie ČR a Sboru dobrovolných hasičů, kteří předvedli všem účastníkům ukázku vybavenosti svých vozů.
Pro dětské návštěvníky byly připraveny hasičské soutěže, malování na obličej, loutkové divadlo  a ukázka canisterapie (léčebný kontakt člověka a psa).
Historická vozidla před oddělením nukleární medicíny dokreslovala výjimečnou atmosféru sobotního slunečního odpoledne.
Vedení Nemocnice Kyjov děkuje všem zaměstnancům, kteří přispěli ke zdárnému průběhu této akce a také za jejich aktivní a milý přístup ke všem návštěvníkům a zároveň také děkuje všem organizačním partnerům, kteří přispěli k úspěšnosti celé sobotní akce.