Žáci svatoboricko-mistřínské školy vydělali osm tisíc, výtěžek pomůže nemocným

Děti dětem. Takto krátce by se dal vystihnout výsledek dnešní návštěvy. Zástupci základní a mateřské školy ve Svatobořicích - Mistříně do kyjovské nemocnice přivezli šek na osm tisíc korun! Jsou to peníze, které pomohli vydělat tamní žáci. Před loňskými Vánocemi totiž uspořádali prodejní výstavu vlastních výrobků, sladkostí, či vánočních ozdob a veškerý výtěžek věnovali nemocným dětem. "Podobnou akci jsme uspořádali už popáté, vždy ve dvouleté periodě, přičemž střídáme vánoční tématiku s Velikonocemi," říká ředitel svatobořicko-mistřínské školy Zbyněk Mašek. Peníze putují na dětské oddělení Nemocnice Kyjov, kde je využije především herní terapeutka. "Náplní její práce je pomoci dětem alespoň na chvíli zapomenout na lékařské procedury, které pro malé pacienty mohou být občas stresující. Herní terapeutka, která má vystudovanou speciální pedagogiku, za peníze pořídí hračky a pomůcky, které jí pomohou vykouzlit dětem úsměv na tváři," vysvětluje ředitelka nemocnice Danuše Křiváková.

Podobně může pomoci kdokoliv. Právě teď Nemocnice Kyjov usiluje až o padesát tisíc korun od ČSOB na pořízení tabletů pro neslyšící pacienty. Hlavní cenu získá ta nemocnice, které se podaří vybrat nejvíc peněz od drobných dárců. Veškeré informace, včetně videa, jak by díky tabletům komunikace s hluchoněmými pacienty mohla vypadat, naleznete pod tímto odkazem:

Každá koruna pomůže dobré věci, děkujeme předem všem případným přispěvatelům, stejně jako dětem ze svatobořicko-mistřínské školy a jejich rodičům!