V nemocnici zasedala čestná rada

V Nemocnici Kyjov zasedala její čestná rada. Jedná se o poradní orgán primárně složený ze starostů okolních obcí a tedy jakousi prodlouženou ruku našich pacientů. Na programu byly vedle výsledků hospodaření za uplynulých osm měsíců třeba investiční akce, které se letos realizovaly, případně teprve uskuteční. V listopadu a prosinci například dojde k výměně výtahu na Oddělení ošetřovatelské péče ve Veselí nad Moravou. Nová zdviž vyjde na více než 2 miliony korun, 90 procent nákladů pokryje havarijní fond Jihomoravského kraje.
Do zdravotnické techniky bylo letos investováno zhruba 11 milionů korun. V této souvislosti děkujeme městu Kyjov za dar v podobě sanitky za více než milion korun.
Starosty zajímala také personální situace na jednotlivých odděleních. S nedostatkem lékařů se začíná potýkat neurologie s chirurgií. I proto nemocnice vstoupila do projektu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, v rámci kterého by do Kyjova na studijní praxi přicházeli mladí medici. Věříme, že někteří z nich si k naší nemocnici vybudují takový vztah, že po skončení studia do ní nastoupí a pomohou nám zastavit pokles zdravotnického personálu, který trápí celou zemi.