Nemocnici Kyjov dnes obsadili hasiči - s šekem

30. srpna 2017, Kyjov

Nemocnici Kyjov dnes obsadili hasiči – s šekem

Dobrovolní hasiči z obce Louka darovali Dětskému oddělení kyjovské nemocnice šek v hodnotě 26 tisíc korun. Je to výtěžek z Gulášfestu - akce, v rámci které jednotlivé týmy soutěží v přípravě nejchutnějšího guláše a kterou právě tamní dobrovolní hasiči už tři roky organizují.
„Peníze z prvních dvou ročníků putovaly do brněnské onkologie. Tentokrát jsme ale chtěli změnit místo a obdarovat taky jinou instituci. Vybrali jsme si proto Nemocnici Kyjov, kterou máme blíže,“ vysvětlil Vlastimil Horák, starosta dvaadvacetihlavého sboru, který byl založen v roce 1889 a obnoven před devíti lety.
Šek ve výši šestadvaceti tisíc nebyl jediným finančním darem, který primář Dětského oddělení dnes přijal. Příjemný prezent v hodnotě 3500 korun mu předal taky kyjovský místostarosta Antonín Kuchař. A taktéž se jedná o výtěžek z kulinářské akce, tentokrát z Gastro festivalu, který se v Kyjově letos v létě uskutečnil vůbec poprvé. „Pozvání na akci přijala i naše partnerská města, konkrétně Luck z Ukrajiny a kosovské město Prizren. Částku, kterou utržili za prodej svých pokrmů a pochutin, jsme teď s jejich souhlasem věnovali Dětskému oddělení Nemocnice Kyjov,“ vysvětlil místostarosta.
Primář oddělení, Milan Tauš, dárcům poděkoval a prozradil, že peníze použije na obnovu přístrojů každodenní potřeby: „Právě teď potřebujeme novou infuzní pumpu, která se používá k přesnému a bezpečnému dávkování léčiv,“ doplnil primář.
Dětské oddělení Nemocnice Kyjov se těší pravidelné a dlouhodobé podpoře drobných i větších dárců. V uplynulých dnech ho navštívili třeba zástupci firmy Wiky, kteří s sebou i několikrát do roka přinášejí hračky a výtvarné potřeby. Ty využívá herní terapeutka při svých sezeních s dětskými pacienty, v rámci kterých je připravuje na lékařské zákroky a zahání strach z nemocničního prostředí.

mob.: +420 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz