Nemocnice Kyjov zajišťuje výdej léků i ve svátky

Blíží se 28. září a s ním Den české státnosti. Jeden ze svátků, kdy se zákazníkům neotevřou supermarkety a větší obchody. Zavřené dveře v tento den potrápí i návštěvníky většiny lékáren. Aby se lidé na Kyjovsku nedostali do situace, že zůstanou bez potřebných léků, Nemocnice Kyjov upravila provozní dobu lékárny ve svém areálu.

„V rámci pohotovostní služby je lékárna u vjezdu do nemocnice otevřena o všech svátcích, během kterých mají ostatní lékárny v okolí zpravidla zavřeno,“ potvrzuje ředitel zdravotnického zařízení Lubomír Wenzl a dodává, že nemocnice tímto opatřením reagovala na podněty některých lidí, upozorňujících na problémy s výdejem léků na recept v době státních a jiných významných svátků. „Pohotovost zajišťujeme v čase od 8 do 12 hodin. Pokud se tvoří fronty, jsme vždy připraveni na pracovišti zůstat podle potřeby déle,“ upřesňuje vedoucí lékáren Pavla Brančová.
Kromě Dne české státnosti lékárna kyjovské nemocnice klienty obslouží 28. října v Den vzniku samostatného československého státu, během vánočních svátků (od 24. do 26. prosince) a na Nový rok, v průběhu Velikonočního pondělí a v Den vítězství, který připadá na 8. května.
Pohotovostní lékárna zajistí primárně výdej léků na recept. Nejčastěji se v takových případech jedná o antibiotika, ale také třeba o dětské sirupy na snížení horečky a bolestí, případně poúrazové léky.
Ve svém areálu Nemocnice Kyjov provozuje hned dvě lékárny pro veřejnost. Provozní doba ve všední dny začíná v 7, léky si v nich pacienti mohou vyzvednout do 16 hodin. Pohotovostní služba bude v uvedené svátky zajištěna pouze v novější lékárně situované při vjezdu do nemocničního areálu. Právě tato provozovna je nejblíže urgentním příjmům a pohotovostem.
Nemocnice Kyjov je spádová pro více než 150 tisíc pacientů, jejím zřizovatelem je Jihomoravský kraj.

Mob.: +420 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz