Nemocnice Kyjov obnovila ortopedickou ambulanci ve Veselí nad Moravou

I přes čtyři desítky kilometrů museli někteří pacienti cestovat kvůli pooperačním kontrolám ortopedických zákroků. Právě taková vzdálenost dělí například Hrubou Vrbku či Kuželov od Kyjova. Teď pacienti z odlehlejších koutů regionu ušetří čas i peníze za dlouhé cestování - kyjovská nemocnice po tři čtvrtě roce obnovila ortopedickou ambulanci ve Veselí nad Moravou. "Ubylo nám lékařů a z kapacitních důvodů jsme nebyli schopni ambulanci udržet, pacienty jsme proto na nezbytné pooperační kontroly museli zvát k nám," uvedla ředitelka Nemocnice Kyjov Danuše Křiváková. Ambulance sídlí na původním pracovišti v areálu veselské polikliniky a je otevřena každou středu. Že bylo její obnovení vskutku žádoucí, dokazují počty pacientů. Personál čítající jednu zdravotní sestru a lékaře během jediného dne ošetří 30 až 40 lidí. I proto je vhodné se k návštěvě ambulance předem objednat na telefonním čísle 518396112.