Na novorozeňata v kyjovské nemocnici dohlížejí nové chůvičky

22. června 2017, Kyjov
Na novorozeňata v kyjovské nemocnici dohlížejí nové chůvičky

Nemocnice Kyjov dělá všechno pro to, aby nově narozené děti byly v maximálním možném bezpečí. A velkou měrou jí v tom pomáhají sponzoři. Dětské oddělení získalo patnáct nových monitorů dechu, které u miminek hlídají případná selhání dechu, či dávení během spánku.
Dar za bezmála 45 tisíc korun nemocnici prostřednictvím nadace Křižovatka věnovalo celkem sedm sponzorů. „Zapojily se společnosti Dakof Elektric, Kouřil - dávkovací čerpadla, WIKY, Tiskárna ŠIKI Kyjov, KORDÁRNA Plus, ČSAD Kyjov a Ilabo. Naší hlavní činností je zprostředkování darování monitorů dechu mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy a společnosti, které jsou regionálně blízké obdarovávané nemocnici nebo je s nemocnicí pojí osobní příběh z jejich vlastního rodičovství či zkušeností se syndromem náhlého úmrtí kojenců. Společně se nám daří zajišťovat postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích téměř v celé republice,“ popsala Štěpánka Pokorníková, ředitelka Nadace Křižovatka.
Monitory dechu z rukou dárců převzal primář dětského oddělení, MUDr. Milan Tauš. „Tyto monitory nám pomohou akutně pokrýt námi sledované děti na novorozeneckém a kojeneckém oddělení. Životnost jednoho přístroje jsou zhruba dva roky, díky nadaci a sponzorům jsme schopni zajistit jejich plynulou obměnu," vysvětlil primář a dodal, že se syndromem náhlého úmrtí kojenců se v kyjovské nemocnici naštěstí setkávají jen velmi zřídka.
Pěti nových monitorů dechu se dočkalo taky dětské oddělení Nemocnice TGM v nedalekém Hodoníně.
Nadace Křižovatka, sídlící v Brně, se jako jediná nadace v České republice po 20 let své existence aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o syndromu náhlého úmrtí kojenců a o možnostech ochrany ohrožených dětí do 1 roku věku. Jen v loňském roce do dvaaosmdesáti nemocnic dodala celkem 610 monitorů dechu za více než 1,5 milionu korun. Jeden přístroj stojí bezmála 3 tisíce. Během svého působení se nadaci podařilo zajistit monitory dechu pro nemocnice a porodnice v hodnotě téměř 27 milionů korun.

mob.: +420 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz