IX. ročník konference Den Florence Nigtingale

Lékaři nejen z jižní Moravy si v Kyjově prohlubovali své znalosti. Zdejší Městské kulturní středisko totiž hostilo devátý ročník konference nazvané IX. Den Florence Nightingale. Akci každoročně organizuje Nemocnice Kyjov.
Vzhledem k rozvoji nových technologií a neustálému vývoji těch stávajících je nezbytné, aby se zdravotničtí pracovníci neustále vzdělávali. To jim ostatně ukládá i legislativa. "Letošním tématem konference jsou cévy a cévní systém, protože je to všeobjímající oblast zasahující do všech oborů. Přednášejícími jsou naši kyjovští lékaři, kteří na dané téma dovedou erudovaně a navíc zajímavě vyprávět," upřesňuje náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Nemocnice Kyjov, Veronika Neničková. V rámci konference si především lékaři a zdravotní sestry nejen z Kyjova vzájemně předávají zkušenosti, aby svým pacientům poskytli tu nejlepší možnou péči. "Konference je určena především ošetřovatelskému personálu. Nejen z naší nemocnice - jsou tu i účastnice a účastníci z jiných spřátelených nemocnic, například z Hodonína, Břeclavi, Brna či Uherského Hradiště. Letos se k nám nově připojili také kolegové z Prostějova," vypočítává statutární zástupce Nemocnice Kyjov, Petr Svoboda.
Florence Nightingale, po níž je konference pojmenována, je považována za zakladatelku moderního ošetřovatelství, které povznesla na respektované povolání. V roce 1860 založila první školu pro ošetřovatelky. I proto byly první ročníky určeny výhradně zdravotním sestrám. Postupem času se z konference stala prestižní a velmi odborná akce a sestřičky na pozici přednášejících nahradili lékaři.