Dobrovolní hasiči podpořili nemocné děti

8. září 2019, Kyjov

Dobrovolní hasiči z Louky a Kostelce podpořili dětské oddělení

Další krásná a mimořádně vítaná pomoc míří na Dětské oddělení Nemocnice Kyjov, tentokrát s pikantní příchutí. Organizátoři Koštu gulášů - dobrovolní hasiči z obce Louka ve spolupráci s kolegy z Kostelce - oddělení věnovali veškerý výtěžek z akce.
„Většina našich blízkých má děti a do kyjovské nemocnice jezdí v případě nemocí či jiných bolístek. A je to i srdcová záležitost pro nás hasiče, protože většina našich členů se zde narodila,“ vysvětluje důvody podpory členka dobrovolných hasičů z Louky Eva Dřímalová. Letošní šek byl v pořadí třetí, kterým hasiči dětské oddělení v Kyjově podpořili. Jedná se o výtěžek z prodaných porcí guláše a kasičky na dobrovolné příspěvky. „Letos jsme si na pomoc přizvali i družební sbor z Kostelce u Kyjova. Ti na akci pro změnu vyráběli bramborové spirály, zisk z prodeje pak doplnil darovanou částku,“ dodává Dřímalová.
„Moc si šeku vážíme. Koupíme za něj mimo jiné přenosnou odsávačku k resuscitačnímu vozíku na dětské JIP. Část peněz pak využijeme ke zútulnění našeho oddělení, aby se tu děti cítily jednoduše dobře,“ říká primář Milan Tauš a dodává, že vloni se z daru dobrovolných hasičů z Louky pořídily lůžkoviny takřka pro celé oddělení v hodnotě 20 tisíc korun.
Košt gulášů se v Louce koná tradičně poslední květnový víkend. Do letošního ročníku se zapojilo 9 týmů. Z uvařených porcí guláše vítěze vybrala odborná porota.

mob.: +420 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz