Den otevřených dveří - duben 2016

Dne otevřených dveří Nemocnice Kyjov využilo skoro pět stovek návštěvníků!

Rekordní účast vedení nemocnice potěšila. Návštěvníci si prohlédli více než třicet nemocničních úseků. Velký zájem byl o expozice laboratoří (například na patologii či biologii), taky o ochutnávku potravinových doplňků. Fronty se zpočátku tvořily u měřidla tuku v těle, taky u nácviku resuscitace. Hladinu cukru v krvi si nechalo změřit 158 návštěvníků, vyšetření zraku podstoupilo 150 lidí. Zájem o další bezplatná vyšetření přehlednost raději v tabulce:

Vyšetření spirometrie 100
Natočení EKG 72
Vyšetření kůže dermatoskopem 60
Vyšetření sluchu (audiometrie) 35
Ultrazvuk prsou 24
Ultrazvuk cév 15
Elektromyografické vyšetření 15
Echo srdce 12

Tradičně oblíbené bylo dětské oddělení. Malí návštěvníci se formou hry seznámili s lidským tělem, taky se psem Baronem, který nemocnici pravidelně navštěvuje v rámci canisterapie. Pro zpestření vystoupilo Dětské kočovné divadýlko Kyjov. Děti si z nemocnice odnesly téměř čtyři sta nafukovacích balónků s motivem nemocnice. Běžný provoz po dobu dne otevřených dveří zůstal beze zbytku zachován.

Nemocnice Kyjov se návštěvníkům otevřela 2. dubna hodinu po poledni. Slavnostního zahájení se ujal jihomoravský hejtman Michal Hašek s krajským radním Antonínem Tesaříkem a kyjovským starostou Františkem Luklem. Přijela i paní Eva Rozehnalová - dcera architekta, který před více než 70 lety Nemocnici Kyjov projektoval. Poslední návštěvníci areál opustili kolem 17. hodiny.