Čestná rada nemocnice řešila letošní investice

30. ledna 2020

Schválené i plánované investice pro letošní rok - to bylo hlavní téma zasedání Čestné rady nemocnice. Jejími členy jsou především starostové 15 měst a obcí z Kyjovska a blízkého okolí.

Na pravidelných setkáních mohou načerpat čerstvé informace přínosné pro občany, případně naopak vedení nemocnice předat podněty, které vyslechli od obyvatel dané obce.
Největší letošní akcí v kyjovské nemocnici bude rekonstrukce ARO za cca 70 milionů korun. Práce, které zaplatí Jihomoravský kraj, by mohly začít už na jaře. Za stejně vysokou částku by mělo dojít k zateplení a výměně oken u 4 nemocničních objektů - infekčního oddělení, dopravního dispečinku, obytné části ředitelství a oddělení ošetřovatelské péče sídlící ve Veselí nad Moravou. V tomto případě chce nemocnice vedle krajských peněz využít především evropské dotace. V tuto chvíli se čeká na vyřízení žádostí.
I letošní rok bude ve znamení modernizace přístrojového vybavení. Jen z vlastních zdrojů nemocnice na nákup přístrojů vyčlenila 16 milionů korun. Současně se může opřít o štědrou pomoc Jihomoravského kraje a soukromých dárců.
Dotazy přítomných starostů směřovaly i ke koronaviru a k připravenosti infekčního oddělení v případě rozšíření nemoci do našeho regionu.

Mob.: +420 778 734 797
zdrazil.filip@nemkyj.cz